Roky til Oslo!

Roky Erickson med Okkervil River til Sentrum Scene 1. juli.

Foto: Tor Harry Bjørn

Legenden Roky Erickson kom tidligere i år ut med det råsterke comebackalbumet True Love Cast Out All Evil, der han på mesterlig vis blir backet av Will Sheff og Okkervil River. Kongen av psykedelia og garasjerock spiller i 2010 på mykere strenger enn tidligere, men med en rørende intensitet og tilstedeværelse vi nesten ikke trodde var mulig. Albumet har da også fått strålende anmeldelser, og anbefales varmt også fra oss her på huset.

Siden den eventyrlig flotte Øya-konserten i 2007, har han gjestet Rockefeller én gang (også i 2007), og i fjor sommer overbeviste veteranen nok en gang med en kraftfull maktdemonstrasjon på Buktafestivalen i Tromsø.

1. juli er Roky Erickson tilbake i Norge, og denne gangen er det Okkervil River og det nye albumet han har med seg i bagasjen til Sentrum Scene i Oslo.

Billettsalget til det som fort kan bli sommerens STORE konsertopplevelse i Norge starter 12. juni.





comments powered by Disqus

 

Artikler, nyheter


Genesis 1969-1977

En kort gjennomgang av Genesis sine mest sentrale plater i perioden 1969-1977, av Geir Levi Nilsen

Groovissimo


Proviant Audio - Real Love Tastes Like This

(Paper Recordings)

Kruttet er oppskutt, Proviant Audio skyter fra hofta.

Flere:

Magnolia Electric Co. - Josephine
Deradoorian - Mind Raft EP