Vidar Vang til Bukta

Med ferske Sidewalk Silhouettes i kofferten er Vidar Vang klar sommerens Buktafestival.

Foto: presse

Vidar Vang slapp nylig sitt sjette album til svært gode kritikker, noe låtskriveren også fikk for smekkfulle releasekonserter i Nord-Norge i forrige uke.

Vidar Vang har gjort utallige konserter i Tromsø siden han varmet opp for Madrugada i 1998, men har ennå tilgode å spille på Buktafestivalen - før nå. Til sommeren gjør nordlendingen sin første konsert i idylliske Telegrafbukta, noe festivalsjef Robert Dyrnes er svært glad for.

- Endelig ser det ut til å være Vidar Vang sin tur! Bukta er stadig på utkikk etter gode nordnorske artister, og med fantastiske Sidewalk Silhouettes i bagasjen gleder vi oss stort til et møte med Vidar i Telegrafbukta, skriver Dyrnes i en melding.

Bukta slapp nylig også amerikanske Lissie og Thin Lizzy. Ellers er følgende navn klare for sommerens festival i Tromsø:

The Cardigans / Graveyards / Stein Torleif Bjella / Sivert Høyem / Mining in Yukon




comments powered by Disqus

 

Artikler, nyheter


Genesis 1969-1977

En kort gjennomgang av Genesis sine mest sentrale plater i perioden 1969-1977, av Geir Levi Nilsen

Groovissimo


Wilco - Yankee Hotel Foxtrot

(Nonesuch)

Dagens tekst: hvis du bare skal ha en plate i år, så er det ingen vits å utsette kjøpet.

Flere:

Bertine Zetlitz - Sweet Injections
The Fiery Furnaces - Gallowsbird's Bark