Oh, Canada

The Sadies er klare for årets Buktafestival.

Buktafestivalen i Tromsø har fått kloa i canadiske The Sadies til årets festival. Toronto-bandet, som har holdt det gående et drøyt tiår har levert en rekke plater, men det var først med sitt siste album, den meget gode 2007-utgivelsen New Seasons, mange ble oppmerksom på dette gnistrende countryrock-ensemblet.

Selv var jeg så heldig å få med meg bandet i Bergen i fjor vår, der de på Garage leverte en av 2008s beste konserter i min bok. Lett da å applaudere for en booking som lover godt.

Festivalen, som går av staben 2.- 4.juli, har ellers britisk/norske The Wombats og nederlandske Peter Pan Speedrock klar så langt.


comments powered by Disqus

 

Artikler, nyheter


Genesis 1969-1977

En kort gjennomgang av Genesis sine mest sentrale plater i perioden 1969-1977, av Geir Levi Nilsen

Groovissimo


Band of Horses - Everything All the Time

(Sub Pop)

Ekstra Ekstra!! Seattle-skapningar til angrep med årets hittil heitaste melodiar. Fortjenar feite overskrifter.

Flere:

Bon Iver - Bon Iver, Bon Iver
The Samuel Jackson Five - Easily Misunderstood