Støtteopprop for Radio Tango

Mistet konsesjonen - opprop for radiokanalen er satt i gang.

- Medietilsynet har klart det utrolige å ikke tildele Radio Tango konsesjon fra 2009. Etter å ha vært hoffleverandør av rock og kvalitetsradio i 20 år er det slutt til neste år.

Slik lyder innledningen til oppropet for Radio Tango, FM 105.8 som i går mistet konsesjonen til å drive radio i Oslo.

Radio Tango har som mål å servere lytteren god rock. De presenterer nye artister, særlig norske, men ser også bakover og henter frem godbiter fra rockens historie.

Ønsker du å støtte Radio Tango kan du signere på Opprop.no sine sider her.

Det er også opprettet en gruppe på Facebook med samme formål. Adressen til denne gruppen finner du her.

Blant kommentarene på Facebook finner vi blant andre disse synspunktene:

- Det her er så på trynet. Radio Tango er den eneste kanalen jeg orker å høre på, og skulle den forsvinne er det nærmeste man kommer P3, noe som sier litt.

- Tango definerte hva som var god radio og bidro til min musikalske identitet på begynnelsen av 90-tallet. Takk for det, og jeg håper kanalen vil spille en like viktig rolle i unge menneskers liv i årene som kommer.

- Tango var unik fordi den var så forskjellig fra alle de andre formaterte kanalene som eksisterer.

Gruppen på Facebook har i skrivende øyeblikk over 700 medlemmer.




comments powered by Disqus

 



Siri Mjøsund
2008-06-04Dette er ikke bra for norsk musikk!

Dette er veldig uheldig for norsk musikk! Radio Tango har spilt mye bra norsk musikk som ingen andre radiostasjoner har spilt eller vil spille fordi det ikke passer inn i radio formatet deres. Radio tango spiller musikken sånn som den er, å forlanger ikke skreddersydde radio editer.

Jeg lurer veldig på hvordan man nå skal få oppdage bra ny norsk og utenlandsk ikke kommersiell musikk?

Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp