Ladyfest: ESG, Fe-mail, Chicks On Speed, Dräp En Hund

Ladyfest arrangeres for første gang i Norge, og vil foregå i uka rundt kvinnedagen 8. mars. Et sterk musikalsk program er i ferd med å ta form.

Relaterte sider:

Trinacria på tur

Ladyfest ble arrangert første gang i Olympia, USA i 2000. Siden har festivalen spredt seg til Europa, og er nå altså i Norge. Arrangører er Kvinnefronten, Blå og diverse enkeltpersoner.

Ladyfest inviterer kvinner som jobber med musikk, litteratur og andre kunstneriske uttrykk, til å komme sammen, feire og inspirere hverandre.

Ladyfest vil ha arrangementer i Bergen og Oslo, og foreløpig er ESG bekreftet. Funkminimalistene og søsterlegendene er altså tilbake i Norge bare noen måneder etter forrige konsert på EKKOfest i Bergen.

Fe-mail med den svenske danserinnen Lotta Melin kommer også til Blå, sammen opptrer de under navnet Agrare. Fra Sverige kommer også Dräp En Hund, som skal være saksofonisten Mats Gustafssons datter.

Litt Riot-aktig blir det også, gjennom Chicks On Speed. Flere artister er bekreftet, og fullt program kan leses på Ladyfest sin hjemmeside: ladyfest.no


comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp