A Town Without Pity: Gene Pitney er død

Gene Pitney er død, 65 år gammel. Han ble funnet på sitt hotellrom i Cardiff den 5. april, dagen etter han opptrådte på St. David's Hall i sørlige Wales.

Gene Pitneys siste sang til verden ble Town Without Pity.

Pitney var på en lengre turné i Storbritannia, og i følge BBC News var den legendariske sangeren i storfom og mottok stående ovasjoner for sine opptredner.

Dødsårsaken er ikke kjent, men det foreligger ingen mistanke om at det ligger noe kriminelt bak.

Gene Pitney ble født i Hartford, Connecticut, og hadde størst suksess som artist på 60-tallet. Noen av hans mest kjente sanger inkluderer Town Without Pity, Something's Gotten Hold of My Heart, Twenty Four Hours From Tulsa og The Man Who Shot Liberty Wallance.

Pitney var låtskriver for for blant andre Rick Nelson og Roy Orbison. Hans samarbeid med Burt Bacharach og Hal David ført ham mot en egen karriere. Han samarbeidet blant andre med Andrew Loog Oldham, The Rolling Stones og Phil Spector.

I 1989 krøp han igjen tilbake til listene med Something's Gotten Hold of My Heart, da i en duett med Marc Almond. I 2002 ble Pitney innlemmet i Rock and Roll Hall of Fame. Han turnerte nærmest konstant i 40 år.


comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp