Sunset Rubdown: Idiot Heart

Sunset Rubdown stikker hodet opp fra Canadas indieoverflod og returnerer med nytt album i juni - last ned ny og gratis låt her.

Spencer Krug. Hvem ellers kunne det vært egentlig. Bortsett fra Dan Bejar da riktignok. Begge er de i alle fall produktive som få andre. Krug har en finger med i svært mye av Canadisk indierock for tiden, og et av hans flotte prosjekter, Sunset Rubdown, er nå tilbake med sitt fjerde album, Dragonslayer, i juni.

Det nye albumet følger opp Random Spirit Lover fra 2007, og skal ha blitt spilt inn ved hjelp av litt andre metoder enn tidligere i følge Jagjaguwar:

The musicianship is left in the open, unassisted by studio magic, and the songs are left to justify for themselves their own screwy pop-rock existence.

Det er, som sist, Jagjaguwar som gir ut albumet. Bandet har også annonsert spilledatoer både i Nord-Amerika og Europa, men Norge står foreløpig ikke på planen.

Krug er også aktuell med det andre Swan Lake albumet, Enemy Mine. Og Wolf Parade tilhengere kan også glede seg over at Dan Boeckner og hans kone har levert nytt Handsome Furs album og kommer på enda et norgesbesøk i begynnelsen av mai.

I mellomtiden gleder vi oss til Dragonslayer, og håper den blir minst like bra som de forrige platene, som blant annet høstet ord som dette fra vår anmelder:

Ein pasjonert kollisjon mellom det skakkøyrte og det monumentale. Eit uroleg rendezvous mellom skjøre draumar og blodig alvor. Vare balladestunder og frenetiske åtak. Hengslelaus dynamikk.

Dragonslayer er ute på Jagjaguwar 23. juni, og du kan hente ditt digitale eksemplar av ferske flotte Idiot Heart helt gratis HER (via Pitchfork). Swan Lake's Enemy Mine, også på Jagjaguwar, er i butikken nå.


comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp