Nye navn til Roskilde
Den allerede fullbookede festivalen slapp i dag tre nye navn: St. Vincent, Deerhoof og Zu.
Del på Facebook20.05.09

Man skulle neste tro at kapasiteten til Roskilde var blitt sprengt til nå, med den imponerende lange listen av band som har blitt annonsert spilletid der borte. Men danskene er fremdeles ikke ferdig med bookingen, og nå begynner programmet å bli riktig så overlegent.
Eller hva synes du om Nick Cave, Oasis, Coldplay, Pet Shop Boys, Kanye West, Lil´Wayne, Amadou & Mariam, Fucked Up, Dungen, The Pains Of Being Pure At Heart, Marnie Stern, First Aid Kit, M.Ward og enormt mange flere samlet på en festival?
Ja, det kan synes som vel unt galskap, og danskene ser i mine øyne foreløpig ut til å ha utbooket flere av de store norske festivalene når det gjelder kvalitet. At de nå har føyd til to andre groove-favoritter Deerhoof og ikke minst St. Vincent, kan jo bare bety at det ligger an til noen av de flotteste dagene i Roskilde på årevis.
Roskilde festivalen varer fra 2-5 juli, med oppvarming fra 28.juni.
Foto: Annabel Mehran for St. Vincents myspace-side. Og Jens Dige/Rockphoto for Roskilde Festival.
comments powered by Disqus
Siste anmeldelser
Groovissimo

The Modern Lovers - Modern Lovers
(Beserkley / Sanctuary)
Tidlegare i år runda Jonathan Richman 60 år. I sin ungdom effektuerte han nokre rock'n roll grep som framleis er like verknadsfulle.
Tidligere:

