Sunn til Borealis

Metal i domkirken: Sunn O))) avslutter Borealis.

Avslutninga av årets Borealis skjer i Bergen Domkirke, med fokus på slektskapet mellom drone-metal og kirkemusikk.

Festivalkomponist Kaija Saariahos verker, fremført av den finske cellisten Anssi Kartunnen og organist Tor Grønn blir etterfulgt av ingen ringere enn Sunn O))) i kirkeskipet og på galleriet.

De avslutter Borealis med et spesiallagd verk for Domkirken.

I følge Borealis: - For første gong nokon-sinne tek dei utgongspunkt i salmemelodikk og kyrkjetoneartar frå ein svunnen mellomalder. Den vanlegvis supersoniske spelestilen deira blir utvida med kirkeorgel og spesialtilpassa Domkirkens kyrkjehvelv.

Borealis: 11-18 mars.


comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp