24. desember: Julegave - Øyapass

Det er julaften på groove.no, og vi deler ut Øyapass til en av våre lesere.

Da har vi kommet til veis ende med årets julekalender. 23 luker er sprettet og har avslørt dyptpløyende artikler, konkurranser og gavmilde gavedryss. Bak den siste luken skjuler det seg en virkelig godbit.

Takket være våre frender på Øyafestivalen har vi fått muligheten til å dele ut et gratispass til neste års Øyafestival. Gratis inngang alle dager, altså.

Øya har allerede meldt artister som Bon Iver, Crystal Antlers og Arctic Monkeys klare for 2009, og vi tviler ikke på at de også i 2009 presenterer et program som vil gå hjem hos mange av våre lesere.

Denne konkurransen er litt annerledes enn en Q&A. Siden dette er en såpass fet premie utfordrer vi både dine kreative egenskaper og våre subjektive dommeregenskaper.

For å delta i konkurransen ber vi om svar på følgende:

Hvilke fem artister ønsker du å se på Øyafestivalen neste år. Og hvorfor?.

Gode begrunnelser og ditto utvalg teller høyt i vurderingen.

Send svar til bjorn.hammershaug ætt groove.no. Vinneren trekkes og offentliggjøres på disse sider 5. januar.

God jul!


comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp