Her er de nominerte til årets StatoilHydro-stipend
Stipendet deles ut under by:Larm 2009 – nå offentliggjøres de nominerte.
Del på Facebook27.01.09

StatoilHydro-stipendet er det største av sitt slag her i landet, og skal støtte norske grupper med internasjonalt potensial. 800 000 kr skal deles ut til en norsk gruppe eller artist som står på randen av internasjonalt gjennombrudd.
I fjor stakk Ida Maria av med det gjeve stipendet, og pengene har blitt brukt til bl.a storlansering av albumet i England, Europa og Australia. I disse dager jobber hun med lansering i USA.
- Vi er veldig glad for at en av Norges største virksomheter tar ansvar og er med å bidrar til at norske talenter får bedre vilkår og muligheter. Man kan få til mye for 800 000,- med den rette planen mener daglig leder i by:Larm Erlend Mogård-Larsen.
Årets nominerte artister kommer fra en rekke ulike sjangre innen rytmisk musikk. Selv om de står langt fra hverandre musikalsk, har de likevel noe til felles; de har alle vært ute og banket på døra til store marked som England, USA, Tyskland, Japan og Sverige. Vinneren vil bli annonsert lørdag 21. februar i Dagbladet-teltet under by:Larm.
Juryleder er Magne Furuholmen, som vil vurdere alle de nominerte etter en rekke kriterier.
Og de nominerte er...:
Håkon Kornstad
Rockettothesky (bildet)
Heroes & Zeros
The New Wine
Hanne Hukkelberg
New Violators
Annie
Lindstrøm
Mathias Eick Quartet
Harrys Gym
Det er by:Larm som melder dette.
comments powered by Disqus
Groovissimo

Jack White - Blunderbuss
(XL)
Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.
Tidligere:
Sharon Van Etten - Tramp
