eMusic åpnet i Europa
iTunes-konkurrenten eMusic, som har musikk fra 8500 uavhengige plateselskaper, åpnet i Europa i går.
Del på Facebook13.09.06
Relaterte sider:
Den nest største online musikkforhandleren i verden, eMusic, har nå åpnet for handel i Europa. I motsetning til hovedkonkurrent iTunes har ikke eMusic de aller største plateselskapene med seg, men på den annen side kan de skilte med rundt 8500 "indie"-selskaper, og dermed masse musikk som muligens ligger nærmere opp til det de fleste groove-lesere fyller ørene med.
eMusic selger musikkfilene i MP3-format, og uten noen form for kopibeskyttelse (hvilket er årsaken til at de største selskapene holder seg borte). Forretningsmodellen er basert på abonnement, som gir deg tilgang til mellom 40 og 90 nedlastinger per måned. I motsetning til konkurrenten Napster, som også fungerer med abonnement, vil filene du laster ned ikke bli deaktivert etter at abo-perioden er over.
I forbindelse med åpningen i Europa, tilbyr eMusic gratis nedlasting av 25 låter i et prøveabonnement.
Link: emusic.com
comments powered by Disqus
Groovissimo

Jack White - Blunderbuss
(XL)
Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.
Tidligere:
Sharon Van Etten - Tramp

Logget meg på emusic der jeg skulle få laste ned 25 sanger i et prøveabbonement. måtte registrere visakort hvis jeg skulle få prøveabbonement. Har lastet ned 9 sanger og er nå trekt 179 kr fra kontoen fra emusic.