Vinn: Dr. John

Mandag 10. november kommer selveste 'the Night Tripper' til Oslo. Her har du muligheten til å vinne gratisbilletter!

10. november kommer Dr. John til Sentrum scene i Oslo.

Den legendariske vokalisten og pianisten har en rik karriere som startet allerede på 50-tallet i hjembyen New Orleans. Med en miks av r'n'b, psykedelia og voodoo-rytmer fikk Dr. John stor suksess med fabelaktige Gris-Gris i 1968. Mange husker nok også vellykkede Dr. John's Gumbo (1972), som penset innom mange av byens rike musikalske tradisjoner. Det er et blandingsforhold han har utnyttet i store deler av sitt senere virke som artist.

Nå har du muligheten til å stikke av med et par billetter til denne eksklusive aftenen, og alt du trenger å gjøre for å delta i konkurransen er å svare på følgende:

Hva er det egentlige navnet til Dr. John?

Svar sendes til bjorn.hammershaug ætt groove.no


comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp