Syv klare til Øya 2010

10.-14. august 2010 er det klart for ny runde med Øya, og de første artistene er nå klare.

Det er en stund til Øyafestivalen enda, men billettsalget starter allerede førstkommende tirsdag, 1. desember. Og for å kickstarte salget har Øyafestivalen nå offentliggjort syv navn til neste års festival:

Serena Maneesh
Major Lazer (JM/UK/US)
The Gaslight Anthem (US)
John Olav Nilsen og Gjengen
Lindstrøm & Christabelle
CCTV
Altaar


Serena Maneesh slipper etter planen det etterlengtede andrealbumet i mai og var dermed nesten en selvfølge i Øyaprogrammet, men ikke mindre hyggelig av den grunn! Og det første slippet appellerer helt klart til et bredt publikum fra starten ved å by på et brennhett internasjonalt navn som Major Lazer også. I tillegg er de amerikanske rockerne i The Gaslight Anthem klare. Bandet mottok mange strålende omtaler for sitt andre album, The '59 Sound i fjor.

John Olav Nilsen og Gjengen var vel heller ingen overraskelse på programmet, selv om de spilte på festivalen også i år. Debuten, For Sant Til Å Være Godt, er en umiddelbar klassiker i norsk rock og det er ingen tvil om at det kommer til å bli stemning i Middelalderparken også i 2010. Lindstrøm & Christabelle, som slipper sitt samarbeidsprosjekt Real Life is No Cool i januar og er også klare for festivalen.

CCTV som var Ukas Urørt nylig er også klare, og sist men ikke minst har vi det mørke og brutale Oslobandet Altaar. Det er noe for enhver smak allerede altså, og det er bare å glede seg til fortsettelsen!




comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp