Nytt album fra Motorpsycho
Motorpsycho slipper ny skive i begynnelsen av juni, men med en spesiell vri; Child of the Future slippes nemlig kun på vinyl.
Del på Facebook22.04.09
Relaterte sider:

At Motorpsycho alltid har vært ivrige tilhengere av vinyl-formatet er ingen nyhet, for gjennom hele deres karriere har det alltid vært vinyl-utgivelsene som har vært de mest forseggjorte, og ofte hatt ekslusive bonusspor. Det er også her Kim Hiorthøys coverart virkelig har kommet til sin fulle rett.
Feiringa av bandets 20-årsjubileum markeres med et splitter nytt album som har fått tittelen Child of the Future. Skiva slippes kun på vinyl, uten noen som helst form for nedlastningsmulighet. Som Rune Grammofon skriver på sine hjemmesider:
If you are in the unlikely position of not owning a record player, this is the time to do something about it.
Opptakene er delvis gjort i Steve Albinis studio i Chicago, og er fullført og mikset i Norge. Ingen nærmere detaljer om albumet er foreløpig kjent, bortsett fra at skiva vil bestå av syv låter.
Slippet vil bli etterfulgt av en rekke konserter på norske festivaler, blant annet Buktafestivalen i Tromsø og Pstereo i Trondheim. Fullstendig turnéliste finnes på hjemmesidene til Rune Grammofon.
comments powered by Disqus
Groovissimo

Jack White - Blunderbuss
(XL)
Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.
Tidligere:
Sharon Van Etten - Tramp

Skjønner at man kanskje bør gjøre noe for å få solgt fysisk format disse dager, men det er da en dustete måte å gjøre det på. Tvinge lytterne til å kjøpe seg en lp spiller bare for å i det hele tatt få hørt et album. Det er musikken som teller, ikke cover-art eller den bittelille forskjellen i lydkvalitet som finnes mellom cd til Lp. Føler ikke at det er motorpsycho verdig å spille inn ny plate, og i neste omgang gjøre det slik at 2/3 av fansen ikke får hørt plata. Og ikke kom å si at man ikke er skikkelig fan om man ikke kjøper lp-plata, det går an å høre på annen musikk enn motorpsycho og fremdeles være "fan".
Ingmar Wåhlberg
Dagens intervju på ballade (http://ballade.no/nmi.nsf/doc/art2009042213530472238498) med Rune Kristoffersen utdyper litt hvilken tankegang som ligger bak både The Last Record Company og Motorpsycho-slippet. Jeg skjønner godt, og sympatiserer fullt ut med argumentasjonen, men så er jeg da også en vinylentusiast.
Slik som jeg har forstått bandet føler de at de nå er i en posisjon hvor de kan gjøre hva de vil, noe som også lå bak overgangen fra Sony BMG til RG før slippet av LLM. De har sluttet å lage musikkvideoer, og gjør i svært liten grad promo. Sett i en slik sammenheng virker det ikke særlig overraskende at de nå bare slenger ut en ren vinylutgivelse...
Vinyl is coming back in style
Så går det jo an å få tak i en platespiller med usb kabel. Den går i laptopen, og svosj - så har man en mp3 fil!!
Verre er det ikke.
Dessuten er sounden 40 ganger bedre på en vinylinnspilling. Til og med i mp3 format!