Mew til Bukta og Slottsfjell

Det danske indiepopbandet blir headliner i Tromsø og Tønsberg til sommeren.

Mew, som har konserter i Trondheim og Oslo denne helga, har tidligere spilt på både Slottsfjell og Buktafestivalen, og til sommeren er de tilbake. Danskene gjestet også fjorårets Øya som en av headlinerne og er virkelig inne i en tett stim med norgeskonserter.

Sist de gjestet Bukta var det delte meninger om konserten. Her på groove var vi ikke spesielt imponert, men mye har kanskje skjedd på fire år. Store har de i alle fall blitt. Fjorårets utgivelse fikk mye ros i den tabloide pressen, og faktisk også her på huset.

- Skandinavias tøffeste popband, melder festivalsjef Robert Dyrnes.

Dét er det nok delte meninger om, noe debatten etter offentliggjøringen også viser.

Dette er første utenlandske booking for Bukta, som tidligere har sluppet Sivert Høyem, Jan Olav Nilsen & Gjengen, Kråkesølv og Turdus Musicus.

Slottsfjell har fra før disse i boks: Enslaved, Clutch (US), The Cumshots, Donkeyboy, Jaakko & Jay (Fin), Jaga Jazzist, Joy Formidable (UK), Kråkesølv, Mhoo, Navigators, Shining, Sivert Høyem, Susanne Sundfør, Uncle Deadly og Zeromancer.



comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


Daniel Norgren, Driv 26. januar 2012

Med blues i blodet og soul i stemmen varmet Daniel Norgren vinterkalde Tromsø. En strålende konsertkveld som også innbefattet comeback med Tommy Tokyo - nå som soloartist.

Bob Mould til Øya
Sugar-klassikeren og 20-års jubilanten Copper Blue fremføres i sin helhet.

Vidar Vang til Bukta
Med ferske Sidewalk Silhouettes i kofferten er Vidar Vang klar sommerens Buktafestival.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Quavila - Duper session 1
06.02.12 - 21:38

Trommis søkes i Oslo
02.02.12 - 00:08

LEADGITARIST SØKES TIL COVER...
01.02.12 - 00:53

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


The Modern Lovers - Modern Lovers

(Beserkley / Sanctuary)

Tidlegare i år runda Jonathan Richman 60 år. I sin ungdom effektuerte han nokre rock'n roll grep som framleis er like verknadsfulle.

Tidligere: