cover

Bootleg Dreams & Counterfeit Demos

Lee Hazlewood

CD (2002) - Gazell

Kjøp fra: CDON | iTunes | Amazon MP3

Genre:
Pop

Stiler:
Easy Listening / Countrypop

Spor:
Holdin On Too Long
Back On the Street Again
Gypsies and Indians
Drinkin' Kolsch In Cologne
Is Meaking a Little Love Out Of the Question?
As Time Goes By
She Rode It
She Don't Walk On Water
All I Ever Lost Was Her Love
Lost On the Wrong Road

Referanser:
Nancy Sinatra

Vis flere data

Se også:
For Every Solution There's a Problem - Lee Hazlewood (2002)

(3 / 7) (3 / 7) (3 / 7) (3 / 7) (3 / 7) (3 / 7) (3 / 7)


Mye rart og litt godt

En kjip samling Lee Hazlewood-demoer er kanskje det siste fansen trenger.

Det er lenge siden det kom et skikkelig album fra Lee Hazlewood. Tidligere i år kom et album basert på uutgitt materiale (For Every Solution There's a Problem, 2002). Nå kommer en samling demoer for det skandinaviske markedet. Låtene er hentet fra de siste 25 åra, og bærer preg av dette. Dersom dette er demoer overrasker det meg at det høres glattere ut enn mange av hans ordinære utgivelser. Mellom låtene forteller han om drømmer og opplevelser slik at hver låt får en liten intro. Dette har han også benyttet seg av på tidligere skiver, og det fungerer godt for å knytte låtene sammen.

Den ukrediterte sangerinnen som opptar deler av plata er bare et irritasjonsmoment for meg. Låtene hun er med på er tidvis gode nok, men hun prøver å stjele showet i litt for stor grad. Hun er flink til å synge på en Smuget/Notodden Blues Festival-aktig måte. Problemet er bare at dette ikke står særlig godt til Lees noe dempede stemme. Flere låter hadde tjent på at han gjorde dem alene. Et eksempel på dette er She Don't Walk On Water.

Drinkin' Kolch In Cologne er en artig liten drikkevise som dessverre inneholder altfor mye ompa til at jeg ønsker å høre den igjen. She Rode It gjør meg direkte redd. Dette må være et meget uheldig eksperiment fra 80-tallet. Jeg hadde aldri trodd dette var Lee Hazlewood om det ikke var for at han hadde sagt det selv.

Lee gjør derimot en svært så behagelig versjon av As Time Goes By. Den høres mest ut som et outtake fra hans jazza standardlåtskive Farmisht, Flatulence, Origami, ARF!!! and Me... (1999). Av andre låter som holder god gammel standard kan jeg nevne countrylåta Back On the Street. Disse høydepunktene er likevel i mindretall, og jeg må innrømme at plata er en skuffelse.

Jeg håper Lee Hazlewood gjør ei god skive til før det er for seint. Jeg har på følelsen av at jo enklere han velger å gjøre det, jo bedre blir det. Skrive låter kan han jo. Å gjemme låtene i tull og tøys eller overlate vokalen til flinkisvokalister er ingen god løsning. Jeg veit at Lee kan bedre, håper han innser det selv også.

comments powered by Disqus

 



Patrick Bainee
2002-10-15Lee Hazlewood

Is the album "Bootleg Dreams ..." for sale.
I need it !
I recently see Lee on show in Paris, great !!!
Thanx by advance,

Patrick - France

Artikler, nyheter


Mick Harvey - Four (Acts of Love)

Tidligere gitarist i The Bad Seeds, Mick Harvey, lever godt i skyggen av Nick Cave. Kjærlighet i fire akter funker både fra skive og scene. Spiller på vestlandet denne uka.

Low i Oslo
Minnesota-bandet feirer 20-årsjubileum med nytt album og turné som fører Low til Blå på lørdag. Vi varmer opp til konserten med en fersk video som du kan sjekke her.

Jenteslipp
Øya med tre nye navn i dag, Cat Power, Laura Mvulah og Mona & Maria meldt klar for Middelalderparken i august.

Podium

Hovedsiden / Siste:

London folk ønsker å låne en...
13.05.13 - 21:04

Bassist søkes Oslo/Akershus
13.05.13 - 11:04

Vi soker øvingsrommet i Oslo...
05.05.13 - 20:55

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Erlend Ropstad - Hva om det ikke er sånn som du tror at det er

()

Ein sørlending finn stemma si blant ein bunke lågmælte songar om rastlause tider.

Tidligere: