cover

For Screening Purposes Only

Test Icicles

CD (2005) - Domino / Playground

Kjøp fra: CDON | iTunes | Amazon MP3

Genre:
Rock

Stiler:
Post-punk / Indierock / Screamo

Spor:
Your biggest mistake
Pull the lever
Interlude
Boa vs. python
Circle square triangle
Catch it
Maintain the focus
Snowball
What's your damage
All you need is blood
Sharks
Dancing on pegs
Party on dudes (Get hype)/What's Michelle like

Referanser:
Death From Above 1979
Liars
Bloc Party
The Rapture
Ex Models
Blood Brothers
The Mae Shi

Vis flere data

(6 / 7) (6 / 7) (6 / 7) (6 / 7) (6 / 7) (6 / 7) (6 / 7)


Spastisk moro

Tenk Bloc Party møter Blood Brothers, og legg til en klype elektronika.

Dette skulle egentlig handle om noe helt annet, nemlig kritikerroste Arctic Monkeys og deres debutplate "Beneath the boardwalk". Men i og med at det er en skikkelig kjip plate, ser jeg ingen grunn til å gi dem mer oppmerksomhet enn strengt tatt nødvendig. I stedet velger jeg å si noen ord om en mer spennende gjeng på samme selskap, skjønt med et enda teitere navn: Test Icicles.

På Dominos websider står Lightning Bolt og Slayer nevnt som inspirasjonskilder. Jaha? Det kan selvfølgelig hende de tre bandmedlemmene har hørt en del på disse, men det er ikke utpreget. Det høres faktisk ikke i det hele tatt, bortsett fra de frenetiske gitarene på "Catch it", som hvis man legger godviljen til, kan gi litt "Reign in blood"-vibber. Men så er da også den låten et realt unntak, og slett ikke representativ for resten av platen.

For dette er ikke metall, altså - det er pop-punk med hardcore/screamo-elementer. Tenk Bloc Party møter Blood Brothers, og legg til en klype elektronika.

Sjanger-mas og sammenligninger til side – funker det? I høyeste grad, tør jeg påstå.

Med et par unntak er det nemlig bare knallåter på denne plata. Det er litt vanskelig å plukke høydepunkter, fordi det er så mange av dem, men åpningssporet "Your biggest mistake" og singelen "Boa vs. python" er i hvert fall verdt å trekke frem. Tett, fett og rengjøringen går unna som en lek. Vorspielet også, for den del.

Ikke hold navnet mot dem - "For screening purposes only" er en snau time spastisk moro for deg mellom 14 og 37.

Denne anmeldelsen ble opprinnelig publisert på pstereo.no,
der den fikk karakteren 8/10

pstereo logo

comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp