cover

Yeah

The Wannadies

CD (1999) - RCA / BMG

Kjøp fra: CDON | iTunes | Amazon MP3

Genre:
Rock

Stiler:
Poprock / Indierock

Spor:
I love myself
Yeah
No Holiday
Big Fan
Don’t like you (What the hell are we supposed to do)
String song
Can’t se me now
Kill you
(You)
Low enough
Idiot boy
Friend or foe
Ball
...Have another one

Referanser:
The Cardigans
Weezer
This Perfect Day
Bear Quartet

Vis flere data

Se også:
Before & After - The Wannadies (2002)

(3 / 7) (3 / 7) (3 / 7) (3 / 7) (3 / 7) (3 / 7) (3 / 7)


Slapp og hard i kantene

Potente svenske indiefavoritter tok ferie i Statene - kom tilbake med dvaskt skittentøy.

The Wannadies' første utgivelse på RCA etter litt omgruppering i troppene er dessverre ingen schleger. Her forsøker bandet å framstå som litt hardere i stilen, med en ennå mer kontant og metallklingende poprock, men det hele strander i et slapt og dvaskt forsøk. Her finnes ingen "Shorty" eller "You and me song", sanger som har hevet The Wannadies fram i rampelyset og gitt grobunn både for plateslipp og turne i statene, samt kjendisfaktor i grannlandet. The Wannadies skal ha all ære for å være kjappe, glade, og representanter for å "kjøre sitt eget løp", men dette holder ikke mål - hele prosjektet halter i dårlig låtmateriale.

Selv med innspilling i Jimi Hendrix' gamle studio, med innleide Ric Ocasek (The Cars) som blant annet har produsert Weezer skjer det lite nytt med bandet, og dette må vel som helhet betraktes som en resignasjon. Weezer er jo noe nært sammenlignbart i stilen, men beveger seg flere nivåer over både tekstmessig og i lydbildet. De få høydepunktene her finnes i tittelkuttet og "Big fan", ellers består "Yeah" av låter som ramler ut av hodet minuttet etter at de ble sugd inn. Hvis du ikke allerede har kjøpt "Bagsy Me" (1997) er dette heller et klart førstevalg, her får du The Wannadies i toppform.

comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


80-tallets kulturelle polpotisme: Minner fra et innblikk i keiserens nye garderobe

- Det var en vidunderlig tid for eklektiske og komplementære platesamlere som dreit i trender og musikkpolitiske tvangstrøyer, men for bløffmakerne og posørene i post-punken må det ha vært en rigid og tøff tid.

Drag Queens, Rent Boys, Rock Stars and Punks
Det engelske kunstkonseptet Inside kommer til Oslo med fotoutstilling fra punkens glansdager på 70-tallet, åpning på Galleri TM 51 fredag.

Vinnere: Working Class Hero
Vi har trukket ut to vinnere av festivalpass til Working Class Hero-festivalen i Drammen.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Första demon ute
21.05.12 - 19:28

Gitarist søkes!
20.05.12 - 16:47

Backing vokalist sökes
20.05.12 - 14:41

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


Jack White - Blunderbuss

(XL)

Under eige namn for første gong. På drift, men gjenkjennelig, og i toppslag.

Tidligere:

Sharon Van Etten - Tramp