cover

Singles (prelude to the future)

Vikter Duplaix

CD (2004) - !K7 / Tuba

Kjøp fra: CDON | iTunes | Amazon MP3

Genre:
Elektronisk

Stiler:
R'n'B / Club / House / Breakbeat

Spor:
Manhood
Soon
Messages
City spirits
Galaxy [#]
That night
Sensuality
I'll do it for you
Messages
Manhood

Referanser:
Goldie
Seal
St. Germain
Musiq (Soulchild)
Herbert

Vis flere data

Se også:
DJ Kicks – The Universal Sound Of Vikter Duplaix - Diverse artister & Vikter Duplaix (2001)

(2 / 7) (2 / 7) (2 / 7) (2 / 7) (2 / 7) (2 / 7) (2 / 7)


Drømmer

Sting har nettopp inhalert førsteplata til The Streets. Goldie trekker ut gebisset sitt og biter Seal i nesa.

Du drømmer.

Du drømmer at du hører på Sting. Selv om du drømmer lurer du på hvorfor du hører på Sting, men du innser at man ofte gjør mye rart i drømme.

Du kjeder deg, men du klarer ikke å våkne. En kjedsomhetens Freddie Krüger har fanget deg med de lange sylskarpe fingrene sine.

Plutselig skjer det noe. Rytmene blir mer astmatiske. Musikken blir treigere. Stemningene helt ufordragelige. Sting kommer ut av høyttalerne. Han har med seg Seal. De røyker. Sting forklarer at han nettopp har inhalert førsteplata til The Streets. "Geezers need excitement", sier Sting og tar et tungt drag. Seal blåser røykskyer av Phoenix sin "United" og tenker sitt om hvor alvorlig han skal ta Sting sine ønsker om opphisselse.

Goldie dukker opp. Han trekker ut gebisset sitt og biter Seal i nesa. St. Germain synes det er dårlig gjort, og knuser kneskålene til Spacek med en Rhodes-kopi. - Glansen har gått ut av sølepyttene, minner Spacek deg på. - Glansen har gått ut av sølepyttene, gjentar du.

Etterpå spiser du soloppgangen. Den er en rød M&M.

Det siste du husker er at du faller.

Denne anmeldelsen ble opprinnelig publisert på pstereo.no,
der den fikk karakteren 2/10

pstereo logo

comments powered by Disqus

 



Artikler, nyheter


Daniel Norgren, Driv 26. januar 2012

Med blues i blodet og soul i stemmen varmet Daniel Norgren vinterkalde Tromsø. En strålende konsertkveld som også innbefattet comeback med Tommy Tokyo - nå som soloartist.

Bob Mould til Øya
Sugar-klassikeren og 20-års jubilanten Copper Blue fremføres i sin helhet.

Vidar Vang til Bukta
Med ferske Sidewalk Silhouettes i kofferten er Vidar Vang klar sommerens Buktafestival.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Fortsatt på...
10.02.12 - 11:35

Quavila - Duper session 1
06.02.12 - 21:38

Trommis søkes i Oslo
02.02.12 - 00:08

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


The Modern Lovers - Modern Lovers

(Beserkley / Sanctuary)

Tidlegare i år runda Jonathan Richman 60 år. I sin ungdom effektuerte han nokre rock'n roll grep som framleis er like verknadsfulle.

Tidligere: