cover

Sinking Stone

Cinnamoon

CD-single (2002) - HoneyMilk / Big Dipper

Kjøp fra: CDON | iTunes | Amazon MP3

(5 / 7) (5 / 7) (5 / 7) (5 / 7) (5 / 7) (5 / 7) (5 / 7)


Ingen synkende stein

Første del av singel-trilogi er en svært så lovende start!

I stedet for å gi ut en vanlig EP, bestemte norske Cinnamoon seg denne gangen for å dele opp i tre separate singler, alle i et begrenset opplag. Ethvert band som er villig til å arrangere tre gratis sleppekonserter, hylle singlformatet og nøre oppunder musikkelskeres samlemani og estetiske sans - ja, de fortjener all mulig respekt.

Første kapittel i Cinnamoons singel-trilogi er Sinking Stone / Roll On. Den har et gammelt bilde av en soldat på omslaget, og det ser sannelig ut som en ekte cowboysoldat fra borgerkrigen. Det er et passende bilde, for kvartetten spiller som vanlig melodiøs, tidløs rock med et ikke ubetydelig snev av amerikansk country i seg.

Sinking Stone er en duvende, gitarbasert kraftlåt med en orgellyd som om de har kommet fra George Drakoulias varme studio. Låten domineres av Joachim Åkerstrøms modne stemme, som bidrar til at de minner både om Grant Lee Buffalo, Steve Earle og Madrugada på samme tid. Roll On er langt mer neddempet, og er singelens egentlige "a-side". Ina Tangerud duetterer på nydelig vis, og gjør uttrykket litt rundere i kantene, mens strengmester Geir Sundstøl legger på "red hot" pedal steel gitar. Det har blitt en vakker ballade, på noe som er en vel gjennomført førsteomgang for Cinnamoon.

comments powered by Disqus

 



Kenneth Svee
2002-04-19Detta er ikke vanskelig...

Kjøp singelen. Du vil ikke angre.

jane
2002-04-25Aldeles nydelig

Jeg er 110% swept away, og skal følge dette bandet i tykt og tynt for evig og alltid. Har aldri brukt 20 kroner bedre enn dette her.

johan
2002-06-19vanvittig bra

Det er vanskelig å ikke like dem. De to andre singelene er like vakre. UTROLIG VAKKERT

Elisabeth
2002-10-29stikk i hjertet

Vel, hva kan man si!? Enkelte ganger blir man sittende med en rar følelse (uten å kunne sette ord på den)etter å ha hørt en sang. Det er hva jeg gjorde; en slags positiv tomhet.... Nydelig arrangert, og vakker vokal. Det stikker i hjertet! PS! ser frem til å høre mer fra dette bandet

Artikler, nyheter


Daniel Norgren, Driv 26. januar 2012

Med blues i blodet og soul i stemmen varmet Daniel Norgren vinterkalde Tromsø. En strålende konsertkveld som også innbefattet comeback med Tommy Tokyo - nå som soloartist.

Bob Mould til Øya
Sugar-klassikeren og 20-års jubilanten Copper Blue fremføres i sin helhet.

Vidar Vang til Bukta
Med ferske Sidewalk Silhouettes i kofferten er Vidar Vang klar sommerens Buktafestival.

Podium

Hovedsiden / Siste:

Fortsatt på...
10.02.12 - 11:35

Quavila - Duper session 1
06.02.12 - 21:38

Trommis søkes i Oslo
02.02.12 - 00:08

> Registrer deg som forumbruker her.

Feedback


Jeg Vil Hjem Til Menneskene - Susanna Wallumrød
Konservativ?
(05.04.11)

Memories Of A Lifetime - Ole G. Nilssen
En fantastisk CD. Blir aldri lei av denne musikken!
(03.04.11)

The Agent That Shapes The Desert - Virus
Heilt ueinig
(29.03.11)

Groovissimo


The Modern Lovers - Modern Lovers

(Beserkley / Sanctuary)

Tidlegare i år runda Jonathan Richman 60 år. I sin ungdom effektuerte han nokre rock'n roll grep som framleis er like verknadsfulle.

Tidligere: